Site Haritası
Bodrum Mühendislik

Bodrum Su Yumuşatma

Bodrum Su Arıtma
Su Yumuşatma Sistemleri

 

Suda çözünmüs olarak bulunan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg)iyonlari suyun sertleşmesine sebep olmaktadir. Iyon degisim yöntemi ile sudaki kalsiyum ve sudaki magnezyum iyonlarinin alinmasi işlemi sonucu suyun sertliginin düsürülmesi işlemine yumusatma denir.

  

Katyonik Reçine vasitasi ile sertlige neden olan kalsiyum (Ca) ve magnezyum (Mg) iyonlarinin reçine üzerinde bulunan Sodyum (Na) iyonlari ile yer degistirmesi prensibine dayanir. Böylece iyon degistirme yöntemi ile sistemden çikan suyun sertligi alinmis olur.

  


Bodrum Su Arıtma ve Ters Ozmoz Sistemleri

 

Ozmoz prensibi, en basit sekliyle suyun az yogun ortamdan çok yogun ortama yari geçirgen zar vasitasiyla geçisi olarak tanimlanabilir.

 

Ters ozmoz prensibi ise bir yüksek basinç pompasi kullanilarak suyun çok yogun ortamdan az yogun ortama geçmesi olarak açiklanabilir. Yüksek iletkenlik degerine sahip kuyu sulari, nehir sulari, göl sulari, dogal kaynak sulari aritiminda ters ozmoz membran teknolojisi kullanilarak üstün nitelikte aritma yapilir. Ters ozmoz cihazlarinin tasarlanabilmesi için su analizinin ayrintili olarak görülmesi gerekir. Farkli su kalitelerine göre ters ozmoz cihazinin dizayni ve verimi degiskenlik gösterebilir.

 

Eurotech ters ozmoz ünitelerinin tasarimi bastan sona müsterinin ihtiyacina göre özel olarak projelendirip üretilmektedir. Yapimda kullanilan tüm ekipmanlar en kaliteli malzemelerden seçilmektedir. Ekipmanlarin kaliteli olmasi, sistemlerin uzun süre en yüksek verimde çalismasini saglamaktadir. Eurotech Ters Ozmoz sistemleri üretim kalitenizi artirirken isletme maliyetinizi düsürür.

  

Bodrum Su Arıtma Deniz Suyu Ters Ozmoz

 

Deniz Suyu Ters Osmoz Sistemleri (Desalinizasyon) mevcut tatli su kaynaklarinin yetersiz kaldigi ve deniz suyu kullaniminin gerekli oldugu durumlarda (gemiler, siteler, oteller, hastaneler, tatil köyleri, belediyeler, endüstriyel tesisler vb.) tatli su temininde vazgeçilmez olan sistemlerdir.

 

Bodrum Su Arıtma Ultrafiltrasyon Sistemleri

 

Ultrafiltrasyon Sistemleri suyun kimyasal yapısında herhangi bir degisiklik yapmadan suyun tüm fiziksel özelliklerinde maksimum düzeyde iyilestirme yapar.

 

Ultrafiltrasyon teknolojisi sayesinde suda bulunan askida kati madde (AKM), suda bulunan bulaniklik %99 oraninda renk pigmentleri ve en önemlisi sularda bulunmasi muhtemel bakteri ve virüslerin tamami giderilmektedir. Bu nedenle ultrafiltrasyon yöntemi özellikle kaynak sulari veya içme sulari aritiminda çok önemli bir avantaj saglamaktadir.

  

Bodrum Su Arıtma Ultraviyole Sistemleri

 

Ultraviyole ile dezenfeksiyon işlemi, suya herhangi bir kimyasal madde veya oksidant ileve etmeksizin 254 nm dalga boyunda UV ışını vererek virüs, bakteri ve mikroorganizmaların DNA larını parçalama sonucu gerçekleşir. Düşük Basınçlı lamba yardımı ile UV dalgaları üreten dezenfeksiyon sistemi; bakteri, virüs, küf, mantar, alg ve bunların yumurtalarını etkisiz hale getirir.

 

Sonuç olarak suyun, kimyasal ve fiziksel yapısı bozulmadan, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı şekilde arıtılmış su elde edilmiş olur. Çevre ve insan sağlığına zararlı THM gibi yan ürünler oluşmaz.

  

BODRUM SU ARITMA KARTUŞ KAPLARI

 

Ham su içerisinde bulunan tortu, bulaniklik, partikül gibi askida kati maddelerin (AKM) tutulmasini saglayan manuel filtre sistemlerdir. Düşük debilerde kullanilan bu sistemler polietilen seffaf housing ve içerisine yerlestirilen putrex, paslanmaz çelik veya naylon yikanabilir kartustan olusur. 1 - 5 - 10 - 20 ve 50 µ hassasiyette filtreleme saglar. Housing uzunluklari 10" ve 20" tir.

 

BODRUM SU ARITMA KARTUŞLAR

 

Putrex kartuslar 1 - 5 - 10 ve 20 mikron hassasiyetinde olan kartuslardir. Suyun kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda kirlenen kartuslar yenileri ile degistirilir.

 

Naylon yikanabilir ve paslanmaz çelik yikanabilir kartuslar ise 50 mikron hassasiyetinde aritim yapar. Suyun kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda kartuslar manuel temiz suyla yikanarak temizlenir ve tekrar kullanilir.

 

Bodrum Su Arıtma FC Serisi Aktif Karbon Sistemleri

 

FC serisi aktif karbon filtreler 0,6 m3/h ile 26 m3/h debi aralığında suda tat, koku, bakiye klor ve organik madde gidermek için kullanılmaktadır. Sistem insan müdahalesine gerek kalmadan valf üzerinde set edilen zamana göre otomatik olarak ters yikamasini yapar ve medya yataginda biriken tortulari drenaj hattindan atarak temizledikten sonra tekrar servis konumuna döner.

 

Bodrum Su Arıtma DE Serisi Deiyonize Sistemler

 

Su içinde çözünmüs olarak bulunan iyonlar, katyonik (pozitif) ve anyonik (negatif) yüklü iyonlardir. Suda bulunan katyonik ve anyonik iyonlarin reçine kullanilarak, iyon degistirme yöntemi ile sudan uzaklastirilmasi işlemine deiyonisazyon, kullanilan sistemlere de deiyonize sistem denir .

 

Bodrum Su Arıtma DE serisi Deiyonize Sistemlerde, tanklarin içindeki reçine miktari, ham su iletkenligine, geçen suyun debisine ve kullanilan reçinenin iyon tutma kapasitesine göre yapilan hesaplarla belirlenir. Sistem tamamen otomatik olup mikroprosesörlü valfler tarafindan yönetilir. Çikisa konulan iletkenlik ölçer vasitasiyla suyun iletkenligi kontrol edilebilir ve çikis suyu iletkenligi istenilen degerin üstüne çiktiginda sistem kendini otomatik olarak yikama işlemine (rejenerasyon) alir.

 


Bodrum Su Arıtma Modüler Tip Konteyner Sistemler

 

Konteyner İçi Sistemler (modüler sistemler) yer sıkıntısı olan işletmelerde, nakliye kolaylığı ve ekstra bina gereksinimi duyulmadığı için çoğunlukla tercih edilmektedir. Cihazlarin sağlıklı çalışabilmesi için uygun ortam koşulları konteyner iç izalasyonu yapılarak sağlanmaktadır.

 

*Tercihe bağlı olarak her türlü alanda kullanilabilmektedir.

 

Bodrum Su Arıtma Dolomit Filtre Sistemleri

 

Dolomit, kireçtasinda kalsiyum ve magnezyumun birlikte yer almasindan olusan dogal bir mineraldir. Kimyasal formülü CaMg (CO3)2dir. Fiziksel ve kimyasal yapısına bagli olarak yol insaatlarinda, beton yapiminda, ziraatte, cam ,soda, boya sanayisinde kullanilan önemli bir hammadde olup ayni zamanda Su Arıtma sektöründe post filtrasyon (re mineralizasyon) işlemi için kullanilmaktadir.

 

Ters ozmoz sistemi sonrasinda saflastirilmis olan ürün suyunun pH degerini yükseltmek ve insan sağlığına faydali olan mineralleri kazandirmak için kullanilmaktadir. Dolomit filtreler manuel kontrollüdür. Su, filtre içerisinde yukaridan asagiya dogru süzülürken dolomit minerali eriyerek suya kalsiyum, magnezyum ve karbonat gibi dogal mineraller kazandirilmis olur. Zaman içerisinde eridikçe eksilen mineralin üzerine yenisi ilave edilerek minerallendirme işlemine devam edilir.

  

BODRUM SU ARITMA YÜZEY SUYU SİSTEMLERİ

 

Nehir ve yüzey sularının kullanma suyuna dönüştürülmesi amacıyla tasarlanan kompakt ünitelerdir. Kompakt olarak tasarlanan ünitelerin anahtar teslim halde müşteriye teslim edilebilmesi, yerleşim olarak daha az alana ihtiyaç duyması, nakledilmesi ve kurulum kolaylığı olması, inşaat gereksinimlerini minimuma indirmesi gibi özellikleri sebebiyle avantajlı ve ekonomiktir. Ünite içerisinde bulunan ölçüm ve seviye sensörleri vasıtasıyla otomatik olarak kolayca işletilebilmektedir. Arıtılan suyun yüksek kalitede içme suyu haline dönüştürülebilmesi için ünite çıkışına ham suyun özelliklerine göre ultrafiltrasyon veya ters ozmoz ünitelerimizin entegre edilmesi önerilmektedir.

 

Bodrum Su Arıtma Atık Su Arıtma Sistemleri

 

Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Sistemleri maksimum verim, minimum enerji ve maliyet esasina göre tasarlanmaktadir.

 

25 kisiden 5000 kisiye kadar kullanim miktari 200 lt/kisi.gün alinarak yapilan mühendislik hesaplamalari sonucunda aritma alanindaki en son teknoloji kullanilarak üretilmektedir.

 

Atik Su Arıtma Sistemleri alan sikintisinin oldugu yerlerde kalifiye personel ihtiyaci duyulmadan rahatlikla kullanilabilmektedir. Estetik açıdan mükemmel görünüm saglar, kullanim tercihine göre tesis yer altina gömülebilmektedir veya farkli renklerde üretilebilmektedir. Ayrica aritilan su opsiyonel olarak sulama suyu ya da araç yikama suyu olarakta kullanilabilmektedir.

 

KULLANIM ALANLARI

- Oteller, Konaklama Tesisleri ve Restaurantlar

- Fabrikalar ve çesitli sanayi kuruluslari

- Hastaneler ve çesitli saglik kuruluslari

- Siteler, Toplu Konut ve Tatil Kamplari

- Okullar ve Askeri Birlikler

 

Bodrum Su Arıtma Evye Altı Ters Osmoz Sistemleri (RO)

 

(RO-Pure M3)RO-Pure M3 Membranli Evye Altı Üniteleri, kompakt tipte dizayn edilen 20 ve 5 mikron olmak üzere iki kademeli tortu filtre, blok aktif karbon filtre ve reverse osmos ekipmanlarindan olusmaktadir. Bu sayede minarellerinden %95 - 99.9 oraninda arindirilmis su elde etmek mümkün olur. Cihaz çikisina Ultraviyole (UV) cihazi kullanilmasi tavsiye edilmektedir.

 

EKIPMANLAR

- 20 Mikron Polipropilen kartuş filtre

- 5 Mikron Polipropilen kartuş filtre

- Blok Aktif karbon kartuş

- Pompa

- Membran

- Post Filtrasyon

- Basınçlı rezerve tanki

- Özel Tasarim Musluk ve Aparati

 

 

Bodrum Su Arıtma Evye Altı Ultraviyole Sistemleri

 

S-Pure ultraviyole Evye Altı Üniteleri, kompakt tipte dizayn edilen 20 ve 5 mikron olmak üzere iki kademeli tortu filtre, blok aktif karbon filtre ve Ultraviyole (UV) cihazindan olusmaktadir. Bu sistem ile su tortu, klor, koku ve mikroorganizmalardan arinmis olur.

EKIPMANLAR

- 1, 5 ve 20 mikron polipropilen kartus filtre

- Ultraviyole ünitesi

- Evye Altı muslugu ve aparati

- Üretim 250 lt/saat

 

Bodrum Su Arıtma Ultraviyole Lamba ve Kılıflar

 

Bodrum Su Arıtma olarak imalatimiz olan ultraviyole cihazlari ve imal ettirdigimiz Ultraviyole Lamba ve Kılıflarıni kullanmaktayiz. Ultraviyole lambalari UV isinlari sayesinde aritimini gerçeklestirdigi suyu, yüksek isin yogunlugu ile herhangi bir kimyasal katmaksizin dezenfekte etmektedir.

 

Üretimi yapilan lambalar ve bu lambalara uygun kiliflari sürekli olarak stogunda bulundurarak degerleri müsterilerine teminini saglamaktadir. Ayrica ultraviyole cihazi ile ilgili her türlü yedek parça ve malzemeleri de istenildigi her an temin edebilecek stoklara sahiptir.

 

Bodrum Su Arıtma Su Arıtma Kimyasalları

 

 

HIDROKLORIK ASIT ( HCI )

Ters ozmoz sistemlerinin performansini artirmak, sistemi korumak amaciyla membranlara girmeden önce suya, iyonlarin çökelme egilimini azaltacak ve ayni zamanda pH degerini istenilene düsürmek amaci ile asit kimyasali dozlanir.

 

Kimyasal Özellikler

Konsantransyon (HCI) : min %30

Görünüs : Berrak

Renk : Renksiz - Açik Sari

Yogunluk (15 oC) : 1.152  gr/cm3

 

Kullanim Sekli

Hidroklorik asit suyla seyreltilerek  Bodrum Su Arıtma yetkili teknik servis personeli tarafindan suyun karakteristik özelligine ve sistemin çalisma kosullarina bagli olarak belirlenen degere dozaj pompasi araciligiyla set edilir.

 

Ambalaj ve Depolama

Hidroklorik asit 35 kg lik plastik bidonlar içerisinde ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda havalandirilmis, kuru ve gün isigindan uzak alanlarda depolanabilir.

 

ANTISKALANT (3380-7780)

Antiskalant kimyasali ters ozmoz sistemlerinin performansini artirmak, suda bulunan karbonat ve sülfatlarin membran üzerinde çökelerek tikanmasini önlemek amaci ile kullanilir.

Antiskalant polimerik yapida br üründür. Uçucu ve yanici degildir.

 

Fiziksel ve Kimyasal Özellikler

Görünüm : Renksiz - sari ve sivi

Yogunluk (20 oC) : 1.10 +- 0,06 g/cm

pH (%1 20 oC) : 2.0

Donma Noktasi : < - 10 oC

 

Kullanim Sekli

Antiskalant suyla seyreltilerek sistem kapasitesine bagli olarak seçilmis olan dozaj pompasi araciligi ile sisteme dozlanir. Uygulanmasi gereken dozlama miktari suyun  karakteristik özellikleri ile sistem ve ortamin çalisma kosullarina bagli olmasi sebebiyle bu oran Bodrum Su Arıtma yetkili teknik servis  personeli tarafindan uygun görülen degere set edilir.

 

Ambalaj ve Depolama

Antiskalant 30 kg lik plastik bidonlar içerisinde ambalajlanir. Kimyasal orjinal ambalajinda kapali alanlarda 1 yil boyunca depolanabilir.

SU ARITMA MİNERALLERİ
Takvim
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret186003